Система двоконтурного опалення приватного будинку
Найпопулярнішим способом підтримання тепла в кімнатах приватного будинку є опалення, пов'язане з переміщенням води по трубах. Існує багато видів конструкцій, що дають змогу провести і встановити опалення в будинку. Практичні власники вибирають двоконтурну систему опалення приватного будинку. Воно повністю окупає витрачені на нього фінанси і ефективно обігріває приміщення.
У статті ми детально розберемо, що таке двотрубне опалення, чому люди встановлюють собі цю систему, які схеми встановлення опалення існують. Так само торкнемося теми встановлення двоконтурного котла, що працює на газі.
Схеми двоконтурного опалення
Труби, що подають теплоносій, встановлюють угорі приміщення. Частіше ближче до стелі, вище вікон. Це сприяє появі в них високого тиску. Труби, що подають теплоносій назад у котел, проходять по низу приміщення, максимально близько до підлоги.
Двотрубна система опалення приватного будинку з верхньою розводкою вимагає наявності розширювального бачка. Герметичного чи ні — це на вибір власника.
Мінусом верхньої розводки є те, що частина тепла йде вгору. Вона не призначена для обігріву приміщень з великою площею. Зате теплоносій переноситься з високою швидкістю.
Нижня розводка
Тут трубу, що проводить теплоносій, встановлюють прямо під підвіконням, а зворотну — біля підлоги.
Тиск у трубах не дуже високий, тому доводиться використовувати насоси. Не виключено заповітрювання. Щоб уникнути цього недоліку, слід встановити крани Маєвського на поверсі. Якщо будинок багатоповерховий, то цей кран має бути на кожному з поверхів.
Розводку можна прокладати тільки до дверного отвору або встановити дві незалежні одна від одної системи опалення в обидва боки від дверей.
Розширювальний бачок легко встановити в будь-якому місці. Якщо він закритий, то його можна розташувати в кімнатах, а не на горищі, що є зручним. Нижня розводка не кидається в очі. Це важливо, якщо ви дбаєте про те, щоб розводка прийнятно вписувалася в декор вашої кімнати.
Тупикова розводка
Складається з двох труб. По одній з них у радіатори надходить гаряча вода, по іншій — виводиться і повертається в котел уже в іншому напрямку. Недоліком системи є те, що по всій протяжності трубопроводу вода добирається за різні проміжки часу. Що далі радіатор розташований від котла, то довше до нього добирається вода.
Підсумок
Як бачимо, багато способів встановлення двоконтурних систем опалення впадають в око і можуть не вписуватися в інтер'єри приватного будинку. Однак, є й ті варіанти, коли можна здійснювати прихований монтаж труб. У будь-якому разі цей вид розводки вважається досить ефективним.
Опалення будинку двоконтурним газовим котлом
Якщо ви шукаєте універсальний спосіб забезпечувати своє житло теплом, то варто задуматися про придбання двоконтурного газового котла. Він може не тільки обігріти кімнату, а й підігріти воду для побутових потреб.
Варто мати на увазі, що котли не зовсім підходять для великих будинків. Продуктивність нагріву гарячої води в двоконтурних котлах дає змогу обслуговувати лише одну точку. Якщо у вас планується кілька санвузлів, то потужності не вистачить. У таких випадках слід вдаватися до бойлерів непрямого нагріву або ж до звичайних тенових баків.