Торт пташине молоко рецепт з фото покроково в домашніх умовах

Торт пташине молоко рецепт із фото покроково в домашніх умовах Поки корж остигав, зробив крем

Легкий, повітряний торт «Пташине молоко» — це якраз той десерт, який готується з мінімальними зусиллями і завжди виходить смачним. Основа — корж із бісквітного тіста. На нього викладається ніжне білосніжне суфле зі збитих білків і зверху тонкий шар шоколадної глазурі. Візьміть на замітку торт Пташине молоко: рецепт із фото покроково в домашніх умовах дуже докладний, повторити його не складе труднощів. У мене він вийшов бездоганним з першого разу і можу вас запевнити — порівняно з іншими десертами рецепт торта Пташине молоко набагато простіший. Застигає суфле швидко і вже через пару годин після приготування можна пригощати гостей.

Готував я торт «Пташине молоко» за ГОСТом, але для шоколадної глазурі використовував какао, а не шоколад. Суфле досить солодке, і гіркувата, насичено-шоколадна глазур чудово до нього підходить.

Інгредієнти

Щоб приготувати класичний торт Пташине молоко знадобиться:

  • борошно пшеничне — 100 г;
  • дуже м’яке вершкове масло — 70 г;
  • цукровий пісок — 70 г;
  • яєчні жовтки — 4 шт;
  • розпушувач — 0,5 ч. л. л.
  • охолоджені яєчні білки — 4 шт;
  • сіль дрібна — щіпка;
  • масло вершкове м’яке — 100 г;
  • згущене молоко — 50 мл.
  • порошок какао — 3 ст. л;
  • цукор — 4 ст. л. з гіркою;
  • масло вершкове — 15 г;
  • вода холодна — 6 ст. л.

Як приготувати торт Пташине молоко. Рецепт

Приготування торта зручніше розділити на етапи. Спочатку спек основу. Поки корж вистигав, зробив крем із масла зі згущеним молоком, збив білки і зварив цукровий сироп з агар-агаром (це желюючий компонент, продається в будь-якому супермаркеті). Потім усе з’єднав, збив пишне суфле, вилив на корж і прибрав у холодильник. Заключний етап — глазур. Я напишу два варіанти: один на основі какао, другий із чорного шоколаду. Відмінність у швидкості застигання — глазур із какао затвердіє за кілька годин, із шоколаду застигне приблизно за годину. Ну, а тепер сам рецепт. Для бісквітної основи знадобляться тільки жовтки — акуратно їх відокремлюю, білки переливаю в миску і прибираю в холодильник.

Масло має бути дуже м’яким, не забудьте дістати з холодильника заздалегідь. М’яке масло перекладаю в глибоку миску, всипаю цукор.

Міксером збиваю хвилини дві-три, до пишності. Спочатку швидкість невелика, потім поступово піднімаю до максимальної.

До масляного крему по одному додаю жовтки. Додав один — збиваю пару хвилин до повного з’єднання продуктів.

Потім другий, теж добре збиваю, і так поки всі жовтки не будуть вмішані в крем. Маса вийде дуже ніжною і пишною.

Всипаю борошно, краще вводити частинами. Хоча пропорції точні (все ж торт Пташине молоко за ГОСТом рецепт перевірений, тут помилок бути не повинно), але борошно різне і може піти трохи більше або менше.

Разом із борошном додаю пів чайної ложки розпушувача (сода в цей рецепт не підходить).

Ретельно вимішую, поки не вийде маса кремоподібної консистенції, що нагадує тісто для мафінів або кексів. Грудочки борошна розтираю, тісто має бути однорідним.

Є кілька варіантів приготування коржа для торта Пташине молоко. Можна замість одного зробити два тонші: один буде основою, другий покласти між шарами суфле. У цьому випадку потрібно розділити тісто на дві рівні за об’ємом порції і випікати два коржі. Я вирішив робити один, щоб ніщо не перебивало ніжність і легкість тортика. Деко застилаю пекарським папером, викладаю тісто. Лопаточкою розподіляю в не дуже тонкий пласт трохи більший за розмір форми, в якій буде збиратися торт. У мене роз’ємна форма діаметром 18 см, корж вийшов діаметром десь 22-23 см.

Ставлю деко в розігріту до 180 градусів духову шафу на середній рівень. У моїй духовці випікався корж 15 хвилин. Хвилин через 10-12 раджу перевірити стан, злегка натиснувши на серединку коржа. Вона має пружинити, бути м’якою, але не сирою, колір світлий, з легким рум’янцем по краях. Дуже важливо не пересушити корж, якщо довго тримати в духовці, він стане жорстким, сухим.

Торт пташине молоко рецепт з фото покроково в домашніх умовах ложки розпушувача

Даю коржу трохи охолонути і поки теплий вирізаю за розміром форми. Можна зробити такий самий діаметр або на 1 см більше. менше, тоді суфле повністю приховає основу.

Обрізки відокремлюю, корж залишаю остигати до кімнатної температури. Він дуже м’який, краще поки залишити на деку і знімати коли повністю охолоне.

З усіх варіантів я вибрав торт Пташине молоко рецепт на агар-агарі, він швидше застигає і краще тримає форму. У миску налив 50 мл. холодної води, висипав агар.

Перемішав до повного намокання порошку. Вийде темнувата рідина, що за густотою нагадує кисіль. У такому вигляді залишив на півгодини.

У суфле для торта пташине молоко додається масляний крем зі згущеним молоком для більш ніжного, вершкового смаку. Масло для нього має бути дуже м’яким, добре підталим. На середній швидкості збиваю масло хвилини дві, поки не стане пишним, гладким.

Швидкість міксера трохи знижую, додаю до масла згущене молоко.

Масляний крем збиваю ще дві-три хвилини до утворення гладкої, блискучої маси. Поки відставляю в сторону.

Тепер черга білкової основи для суфле. До охолоджених білків додаю дрібку солі для кращого збивання і більш гладкої консистенції (сіль можна замінити кількома краплями лимонного соку).

Починаю збивати на невеликих обертах. Коли білкова маса помутніє і почне пінитися, швидкість поступово доводжу до найвищої.

Продовжую збивати білки до збільшення в об’ємі в кілька разів. Вийде пишна білосніжна маса, не дуже щільна, без рідини на дні.

Такий стан називають «м’які піки» — білки тримають форму, не опадають, вони пишні, повітряні.

Цукровий сироп зручніше варити в широкій каструльці або кухлику. Висипаю цукор, вливаю воду (50 мл), додаю розм’якшений агар. Усе перемішую і ставлю посуд на мінімальний вогник.

За постійного помішування доводжу до закипання. У міру нагрівання сироп почне світлішати, з’явиться густа білувата пінка з великою кількістю бульбашок. Сироп значно збільшиться в об’ємі, буде сильно пінитися, тому посуд має бути і широким, і глибоким.

Не перестаючи помішувати, варю сироп приблизно 10-12 хвилин.

Готовність цукрового сиропу визначаю за консистенцією: він має тягнутися тонкою безперервною ниткою, а якщо крапнути в холодну воду, то утвориться м’яка кулька.

Сироп тонкою цівкою вливаю в білкову масу, збиваючи на невеликій швидкості.

Поступово маса ставатиме пишнішою і щільнішою, добре збільшиться в об’ємі, стане блискучою, гладкою. За консистенцією буде нагадувати добре збитий сметанний крем.

Зменшивши швидкість до найменшої, порціями додаю в білкову основу крем із масла та згущеного молока. Щойно весь крем втрутився, збивання припиняю, щоб не перебити масло.

Суфле швидко загусає, тому форму я підготував заздалегідь. Бортики змастив олією, застелив пекарським папером (можна використовувати харчову плівку). На дно поклав корж (я верх коржа зрізав ножем, щоб був однакової товщини).

Вилив на остиглий корж суфле.

Розрівнювати не потрібно, рівніший шар виходить якщо форму покрутити за годинниковою стрілкою — суфле від центру розходиться до бортиків, шар стає однаковим, без горбків. Поставив торт у холодильник на півгодини.

Для глазурі змішав какао порошок і цукор. Якщо ви віддаєте перевагу шоколаду, то розламайте плитку на шматочки, додайте 30-40 грам вершкового масла і розтопіть на водяній бані. Помішуйте, стежте за консистенцією — щойно стане гладкою, блискучою знімайте. Шоколад не можна перегрівати, він згорнеться грудочками. Дайте трохи охолонути і залийте торт.

Влив холодну воду, перемішав до утворення в’язкої маси і поставив на тихий вогонь.

Варив до розчинення цукру хвилин п’ять. Глазур стане однорідною, трохи загусне. Остудив майже до кімнатної температури.

Суфле за півгодини «схопилося», стало пружним. Ободок зняв, папір підрізав до висоти торта. Можна прибрати папір, якщо хочете, щоб глазур вкрила і боки торта. Залив торт теплою глазур’ю і поставив у холод. Для шоколадної достатньо години, глазур із какао застигає довше, за можливості залиште торт на кілька годин (у мене простояв ніч).

Прикрасити торт «Пташине молоко» можна шоколадною крихтою, зробити малюнок білим або чорним шоколадом, декорувати свіжими ягодами, маршмелоу. Тільки робити це потрібно коли шоколадний шар стане твердим, інакше малюнок змажеться, а ягоди потонуть у глазурі.

Щоб акуратно розрізати торт, потрібно дати йому добре застигнути (мається на увазі верхній шар), і різати гострим ножем з тонким лезом.

Ну ось, хоча опис і об’ємним вийшов, але в принципі, приготувати торт Пташине молоко в домашніх умовах цілком під силу. Дуже ніжний, повітряний, з приємним не нудотним смаком, в міру солодкий — він дуже смакує в охолодженому вигляді з чашкою ароматної кави. І виглядає класичний торт Пташине молоко стильно і презентабельно, нічим не поступаючись сучасним десертам. Готуйте на здоров’я і Смачного!

Використані матеріали сайта https://svetkindom.icu/.