Осетинський пиріг із сиром покроковий фото рецепт
Рецепт осетинського тонкого пирога з сиром і зеленню. Заводимо дріжджове тісто, робимо сирну начинку: натираємо на тертці адигейський сир і рубаємо зелень. Далі, розгортаємо тісто, рясно викладаємо сирну начинку в середину, защипуємо краї і формуємо тонкий корж. Запікаємо пиріг із сирною начинкою до рум’яного стану в духовці. Як можна переконатися з цього покрокового фото рецепта, готується цей осетинський пиріг із сиром досить просто, особливо, за наявності певної вправності.
Інгредієнти
Тісто для 4 осетинських пирогів
- Тепла вода — 1 склянка;
- Борошно пшеничне — 3,5 склянки;
- Дріжджі (швидкодіючі) — половину пачки;
- Яйце — 1 шт.;
- Сіль — 1 ч. ложки;
- Цукор — 2 ст. ложки;
- Рослинна олія — 3 ст. ложки;
Сирна начинка
- Адигейський сир — 500 г.;
- Вершкове масло — 70г.;
- Яйце куряче — 1 шт.;
- Зелена цибуля — невеликий пучок;
- Свіжий кріп — невеликий пучок;
- Чорний свіжомелений перець — за смаком;
Нещодавно усвідомив одну страшну річ — як виявилося, в моїй кулінарній книжці відсутні рецепти осетинських пирогів, і це незважаючи на те, що я є великим їхнім поціновувачем. Ба більше, я вже неодноразово їх готував, але з огляду на те, що створення фото рецепта випічки пов’язане з деякими складнощами (постійно зайняті обидві руки, і вони ще й ще й до того ж — у борошні, тож фотографувати нічим!) мабуть я просто лінувався. Але це в минулому, оскільки себе змусив і весь процес готування сфотографував, тому зараз розповім як я готую осетинський пиріг із сиром і зеленню.
Тісто для осетинського пирога
У цьому рецепті, я використовую звичайне дріжджове тісто, замішане на теплій воді. Щоб його приготувати можна відвідати сторінку з покроковим фото рецептом дріжджового тіста, а можна скористатися коротким рецептом наведеним нижче.
Висипаємо в миску 3,5 склянки борошна («склянку» я використовую 400 мл, якщо взяти меншу склянку, тіста вийде тільки на 3 пироги), поверх борошна — половину пачки дріжджів, сіль і цукор, перемішаємо всі сухі інгредієнти нашого майбутнього тіста великою столовою ложкою. Зробимо в середині гірки з борошном невелике заглиблення, наллємо туди склянку теплої води (мірна склянка для води — має повністю збігатися зі склянкою, якою ми відміряли борошно, це важливо)!). Додамо поверх води одне яйце,
гарненько перемішаємо його у воді, так, щоб рідина трохи втрутилася в борошно, після чого наллємо в миску кілька ложок рослинної олії,
І замісимо м’яке тісто (тісто не повинно вийти крутим)!) вже руками. Готове і вимішане тісто помістимо в поліетиленовий пакет, і приберемо в тепле місце підніматися. У процесі доведення тіста до потрібної консистенції, його, до моменту використання, необхідно хоча б один раз прим’яти після того, як воно підніметься, і потім, дочекатися, коли воно підніметься знову, прим’яти, і тільки потім приступати до приготування осетинських пирогів! З тістом розібралися, тепер приступимо до приготування сирної начинки.
Сирна начинка
Начинка для цих осетинських пирогів готується з доступного в Сибіру адигейського сиру, і ще більш доступної зелені. Цього разу я використовував зелену цибулю і кріп зірваний у мами на грядці, але можливі різні варіанти: черемша, зелені стрілки часнику, петрушка, кінза. При виборі зелені в сирній начинці — керуємося власними уподобаннями.
Готується начинка просто. Нарубаємо зелень кропу та цибулі,
На крупній тертці натираємо сир.
Додаємо в сир одне яйце, і поливаємо це все діло розтопленим у мікрохвильовці вершковим маслом,
З’єднуємо нарубану зелень із сиром,
Все гарненько перемішаємо. Наша начинка для осетинських пирогів із сиром і зеленню готова. І тепер нам залишилося дочекатися моменту коли наше тісто підніметься вдруге.
Приготування осетинських пирогів
Як тільки наше тісто вдруге підніметься, його потрібно ще раз пом’яти,
І розділити на 3 або 4 частини, залежно від об’єму мірної склянки, яку Ви використовували.
Три шматки тіста помістимо назад у пакет (щоб не завітрювалося), а четвертий розкачаємо качалкою, не забувши присипати і качалку, і поверхню тіста, і стіл борошном. Товщина розкатаного тіста не повинна перевищувати близько 3 мм.
Далі, в середину тіста викладемо сир із зеленню,
Після чого защиплемо краї тіста так, щоб начинка опинилася всередині тіста,
Тепер нам залишилося лише присипати деко борошном,
Укласти на нього наш осетинський пиріг швом донизу,
І використовуючи качалку (а головним чином руки), акуратно і рівномірно вирівняти пиріг із сиром по всій поверхні форми. Тут дуже важливо не допустити розривів тіста. До речі, якщо у Вас немає форми для піци — можна просто розподіляти пиріг по поверхні стандартного дека для духовки. Вийде не ідеально кругло, але на смакових якостях пирога це точно не позначиться!
Після того як пиріг наш повністю сформований, відправимо його в попередньо розігріту до 210-220 градусів духовку запікатися,
А щойно він почне підрум’янюватися (приблизно через 15 хвилин), виймаємо осетинський пиріг із духовки, змащуємо його збитим яйцем,
після чого, відправляємо пиріг із сиром запікатися вже до готовності (це приблизно ще 7-9 хвилин),
Готовність пирогів визначаємо за рум’яністю вашої випічки.
Осетинський пиріг із сиром і зеленню прямо з духовки подаємо до столу гарячим, і готуємо інші пироги описаним вище способом.
Але рецепт був би не повним, якби я не показав, що вийшло всередині!? Тому я розрізав пиріг ножем для піци,
І ще раз подав його до столу вже в нарізаному на порції стані! До слова сказати, вже зараз дивлячись на фото отриманого пирога в розрізі, є легке відчуття того, що начинки можна було додати в пиріг і побільше… Але і так було цілком навіть дуже смачно! Приємного всім апетиту і удачі в приготуванні осетинських пирогів з сиром за описаним вище рецептом.